Preparat na wszy i gnidy NYDA plus

Jedna aplikacja i wszy z głowy!

NYDA plus®

Zestaw do zwalczania wszy i gnid NYDA plusNYDA plus to niezawodny preparat na wszy i gnidy w nowym, większym opakowaniu. Eliminuje pasożyty już po jednej aplikacji.
Skuteczność wyrobu medycznego NYDA została potwierdzona licznymi badaniami. Tuż po zastosowaniu preparatu NYDA zostaje zahamowane ryzyko przeniesienia wszy na inną osobę, a tym samym szerzenie się wszawicy. Dzięki unikalnej formule działającej na układ oddechowy wszy, pasożyty nie są w stanie wytworzyć oporności na preparat NYDA.
NYDA plus nie zawiera substancji neurotoksycznych ani zapachowych, dzięki czemu jest bardzo dobrze tolerowana przez wrażliwą skórę dzieci. Innowacyjny grzebień do aplikacji zastosowany w preparacie NYDA plus ułatwia rozprowadzanie preparatu na długich włosach. Co więcej NYDA wzbogacona jest o substancje ułatwiające rozczesywanie kosmyków włosów i wyczesywanie pasożytów – zastosowanie preparatu NYDA nie wiąże się z negatywnymi odczuciami u dzieci.

Zalety NYDA PLUS®

  • Potwierdzona badaniami skuteczność jednej aplikacji
  • Kompleksowe działanie – eliminuje wszy i gnidy
  • Nie zawiera substancji zapachowych ani neurotoksycznych insektycydów
  • Bardzo dobra tolerancja, bez podrażnień skóry
  • Zawiera substancje ułatwiające rozczesywanie włosów i wyczesywanie pasożytów
  • Nie wchłania się i łatwo zmywa z włosów
  • Większe opakowanie – 100ml – idealna do długich włosów
  • Innowacyjny grzebień do łatwiejszej aplikacji w zestawie
  • Dla dzieci bez ograniczeń wiekowych, kobiet w ciąży i matek karmiących

Jak działa NYDA plus

Niezawodność preparatu NYDA opiera się na zastosowaniu inteligentnej formuły dwufazowego 92% dimetikonu o bardzo niskim napięciu powierzchniowym i wysokiej właściwości rozprowadzania. Woda ma znacznie wyższe napięcie powierzchniowe niż NYDA i nie jest w stanie przeniknąć do układu oddechowego wszy – stąd niezwykle istotne jest, by NYDA została zaaplikowana na suche włosy, tak aby zachować wysoką skuteczność działania wyrobu medycznego.
Tchawka wszy przed zastosowaniem preparatu NYDASEM* zdjęcie tchawki wszy przed aplikacją NYDA
Nyda_po aplikacjiSEM* zdjęcie tchawki wszy po aplikacji NYDA
Nyda_wypełnione tchawki wszyWizualizacja układu oddechowego wszy z roztworem NYDA zabarwionym na niebiesko

NYDA działa kompleksowo. Zwalcza dorosłe postaci wszy, ich stadia larwalne oraz jaja już po pierwszym zastosowaniu – dzięki optymalnemu połączeniu składników oraz niskiemu napięciu powierzchniowemu NYDA wnika głęboko do układu oddechowego pasożytów – tchawek, zatykając je i szczelnie pokrywa gnidy. Pozbawione tlenu wszy umierają w ciągu godziny. Dochodzi do przerwania cyklu życiowego, co uniemożliwia dalsze rozmnażanie się wszy i skutkuje eliminacją pasożytów.

*SEM – scanning electron microscope

NYDA plus – skuteczność i tolerancja

NYDA plus pozbawiona jest neurotoksycznych insektycydów oraz substancji zapachowych, dzięki czemu jest bardzo dobrze tolerowana przez wrażliwą skórę dzieci. Zawiera substancje ułatwiające rozczesywanie kosmyków włosów i wyczesywanie pasożytów, co zapobiega negatywnym odczuciom podczas stosowania preparatu.

Inteligentne połączenie
składników NYDA sprawia, że nie ma możliwości, aby wszy uodporniły się na ten preparat. Fizykalny sposób działania wyrobu medycznego NYDA (zatkanie kanalików oddechowych wszy), uniemożliwia przystosowanie się do substancji, co może mieć miejsce w przypadku preparatów opartych na środkach owadobójczych. Co więcej układ nerwowy u wszy wykształca się po 4 dniach. Stąd środki neurotoksyczne w większości przypadków nie mają wpływu na młode jaja wszy.

Niezawodność działania
NYDA zarówno przeciwko dorosłym wszom, jak i znacznie trudniejszym do zwalczenia gnidom, została potwierdzona w licznych badaniach.

wykresy skuteczności Nyda
NYDA jest skuteczna w zwalczaniu zarówno młodych, jak i dojrzałych gnid.
W zwalczaniu wszawicy niezwykle istotna jest skuteczna eliminacja jaj wszy, dzięki czemu dochodzi do przerwania cyklu życiowego, co zapobiega nawrotom wszawicy i jej rozprzestrzenianiu się.

NYDA plus skład

Skład: 92% dimetykon, triglicerydy średniołańcuchowe, wosk z jojoby
Producent: G. Pohl-Boskamp GmbH & Co. KG, Kieler Strasse 11, 25551 Hohenlockstedt, Niemcy. www.pohl-boskamp.com
Dystrybutor w Polsce: SIROWA POLAND Sp. z o.o.,ul. Poselska 11, 03-931 Warszawa

Gdzie kupić preparat NYDA PLUS