Wszawica to nie wstyd

Po prostu trzeba działać!

Sposób stosowania

Spotkanie z wszami to zawsze szok. Świadomość, że coś pasożytuje na głowie naszego dziecka jest co najmniej nieprzyjemna. Bez paniki. Trzeba działać szybko i stanowczo.

  • Preparat NYDA rozprowadź na suchych włosach. Pamiętaj: suche włosy są niezwykle istotne, by zachować pełną skuteczność działania wyrobu medycznego NYDA. Zwróć uwagę, by zaaplikować preparat w szczególności u nasady głowy i za uszami – tam znajduje się zwykle najwięcej pasożytów.
  • Wmasuj starannie roztwór we włosy, aż do ich całkowitego zwilżenia. Da to pewność, że wszystkie wszy, nimfy (larwy) i jaja (gnidy) wejdą w kontakt z preparatem NYDA, a produkt będzie działał z optymalną skutecznością. Długie i gęste włosy warto jest podzielić na pasma, przed zastosowaniem preparatu, by prawidłowo go rozprowadzić.
  • Pozostaw preparat NYDA na włosach na czas podany w ulotce.
  • Wyczesz włosy gęstym grzebieniem NYDA dołączonym do zestawu, aby usunąć uduszone wszy. Grzebień co jakiś czas oczyść zwykłą chusteczką higieniczną. Preparat NYDA zawiera wosk z jojoba, który ułatwia rozczesywanie włosów i wyczesywanie pasożytów.
  • Umyj włosy zwykłym szamponem.
  • I WSZY Z GŁOWY ?

Zasada działania

NYDA zwalcza dorosłe postaci wszy, ich stadia larwalne oraz jaja już po pierwszej aplikacji.

Unikalna formuła dimetikonu 92% użyta w preparacie NYDA wnika głęboko do układu oddechowego postaci dorosłych i larwalnych wszy (zatyka tchawki) oraz szczelnie pokrywa gnidy. Pozbawione tlenu pasożyty umierają. Dochodzi do przerwania cyklu życiowego wszy (eliminacja jaj), co uniemożliwia rozmnażanie się pasożytów i zapobiega nawrotom wszawicy.

Dochodzi do przerwania cyklu życiowego wszy, co hamuje rozmnażanie się pasożytów i zapobiega nawrotom wszawicy. Sposób działania NYDA (zatykanie kanalików oddechowych), uniemożliwia nabycie odporności przez pasożyty na 92% dimetikon. Mamy zatem pewność, że NYDA zawsze zadziała z odpowiednią skutecznością.

pobierz bezpłatne materiały edukacyjne
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.